Żmijka do zboża

przenośnik ślimakowy do zbóż i materiałów sypkich

Żmijka do zboża - najtrwalszy przenośnik ślimakowy

Żmijka do zboża - najtrwalszy przenośnik ślimakowy

Nie mamy najbogatszej oferty żmijek, ale mamy najsolidniej wykonane . Potwierdza to każdy rolnik na targach i wystawach. Nie produkujemy żmijek w 1000 sztuk, bo wtedy decydujący głos mają księgowi. My produkujemy 300 szt. w roku , bo dzięki temu możemy zadbać o jakość i niezawodność, cechy, które są najważniejsze dla użytkownika.

W naszej ofercie dostępne są dwie serie przenośników ślimakowych:

  • Seria SLM – przenośnik ślimakowy z napędem dolnym
  • Seria SL – przenośnik ślimakowy z napędem górnym

Niezawodne przenośniki ślimakowe (żmijka) do zboża, pasz i pelletu

Nie jesteśmy typowym producentem, ponieważ od 25 lat zajmujemy się też remontami mieszalni pasz, młynów, budową magazynów zbożowych. Wiemy najlepiej w jaki sposób zużywają się poszczególne podzespoły . Wiemy jak dobrać obroty, jakie użyć śruby, oraz gdzie ją należy wzmocnić obudowę. Nasza żmijka do zboża jest wynikiem tych 25 lat doświadczeń. Pamiętaj ,że inni producenci chcą sprzedać jak najwięcej sztuk, a my idziemy w przeciwną stronę. Celowo ograniczyliśmy ilość, aby mieć pełną kontrolę nad jakością.

Wszyscy producenci piszą, że dbają o jakość i nie zawodność. Ale prawda jest taka, że przy produkcji idącej w tysiące sztuk liczy się jak najniższy koszt wykonania. Dzięki temu, że skupiamy się na niewielkiej ilości sztuk, nasza żmijka do zboża jest przez to unikalna i nie ma odpowiednika na rynku polskim.

Co wyróżnia nasze żmijki do zboża:

  • bezawaryjna praca
  • obudowa to 100% ocynk ogniowy
  • każdy element łożyskowany
  • SLM – 6 kół (4 w obudowach skrętnych tzw. pełne i 2 pneumatyczne przy głównym podwoziu)
  • SL – długość do 10 m 2 koła lane, od długości 10 m koła pneumatyczne

Stworzyliśmy całkowicie modułową budowę przenośnika ślimakowego umożliwiającą wymianę poszczególnych części składowych urządzenia bez konieczności wymiany całego podzespołu, co zdecydowanie zmniejsza koszt użytkowania takiej maszyny. Każdy segment przenośnika jest łożyskowany, co znacznie wydłuża żywotność spirali transportującej oraz rury osłonowej dodatkowo rozwiązanie to zapewnia cichą i efektywną pracę. Zastosowanie 2 i 3 metrowych elementów przenośnika umożliwia także jego przechowywanie w hali, np. podczas zimy, gdy nie jest użytkowany.

Przenośnik ślimakowy posiada doskonałe właściwości trakcyjne dzięki zastosowaniu dużych kół jezdnych.

Żmijka do zboża dopasowana do zastosowania

Zakupiony podajnik ślimakowy jest gotowy do użycia i nie wymaga dodatkowego wyposażenia. W zestawie znajdują się:

  • Przenośnik
  • Kosz zasypowy (standardowy wysokość 90 cm, obniżony wysokość 70 cm)
  • Pokrywa kosza w przypadku przenośnika SLM (z napędem dolnym)
  • Podwozie z wciągarką linową
  • Górne stężenie linowe (od długości 10m)
  • Powozie podporowe z wciągarką linową

Czas realizacji: 2 tygodnie

Dane techniczne

Modele Średnica
[mm]
Wydajność
[t/h]
Długość minimalna
[m]
Długość maksymalna
[m]
Przenośnik ślimakowy SLM/SL 140 140 do 15 4 12
Przenośnik ślimakowy SLM/SL 160 160 do 22 4 14
Przenośnik ślimakowy SLM/SL 200 200 do 40 4 16

Galeria zdjęć przenośników ślimakowych

Najczęściej zadawane pytania dotyczące przenośnika ślimakowego tzw. żmijki do zboża

Jaka jest wielkość kosza żmijki do zboża?

Kosz zasypowy z pokrywą standardowa wysokość to 90 cm, a kosz obniżony to wysokość 70 cm.

Jaka jest maksymalna długość żmijki do zboża?

Żmijki do zboża produkowane przez AGRO-INSTAL występują w długościach od 4 do 16 m.

Na jaką wysokość można przenieść zboże żmijką?

Maksymalna wysokość podnoszenia zboża żmijką to 11,3 m

Jaka jest wydajność żmijki do zboża?

Wydajność żmijki zależy przede wszystkim od średnicy żmijki i mocy silnika.
Dla przenośników o średnicy 140mm wydajności wynosi 15t/h, dla żmijek o średnicy 160mm wydajność to 25t/h, a dla żmijek 200mm wydajność wynosi do 40t/h.

Czy żmijka powoduje uszkodzenie ziaren?

Żmijka nie powoduje uszkodzeń ziaren

Do czego można wykorzystać żmijkę / przenośnik ślimakowy?

Przenośniki ślimakowe można wykorzystać do transportowania wszelkiego rodzaju ziarna i nasion zbóż, pelletu oraz innych materiałów sypkich. Żmijki to najbardziej wydajny sposób załadunku silosów oraz magazynów płaskich.

Jaka jest moc silnika przenośnika ślimakowego do zboża?

Moc silnika występuje w przedziałach od 2,2kW do 11,0kW. W przenośnikach ślimakowych instalujemy jedne z najlepszych silników na rynku marki Siemens.

Czy żmijka do zboża nadaje się do transportu kukurydzy?

Żmijka jest wykorzystywana także do przenoszenia kukurydzy. W naszym przenośniku na ślimaku dodatkowo mocowany oplot, żeby zmniejszyć uszkodzenie kukurydzy.

Jaka jest średnica żmijki?

Średnice naszych żmijek to 140mm, 160mm, 200mm

Jakie jest wyposażenie standardowe żmijki do zboża?

W skład wyposażenia standardowego wchodzą:
– napęd dolny lub górny w zależności od modelu żmijki
– kosz zasypowy z pokrywą (standardowy wysokość 90cm ; obniżony wysokość 70cm)
– łożyska pośrednie
– podwozie podporowe z wciągarką linową
– górne stężenie linowe (dla żmijek od 10m długości)
– ocynkowane ogniowo

Natomiast w wyposażeniu dodatkowym znajdziemy obrotowe kolano wysypowe.

Dmuchawa czy żmijka do zboża?

Najistotniejszą różnicą jest większa wydajność żmijki do zboża przy tym samym zapotrzebowaniu mocy. Dmuchawa o mocy silnika 7,5 kW ma wydajność 5 t/h, a żmijka do zboża z tym samym silnikiem to wydajność 35 t/h, czyli przykładowo ładując dmuchawą silos 100 t będziemy potrzebowali około 20 h, a żmijką tylko 3 h. Tym samym zyskujemy wyższą efektywność.
Kolejną ważną kwestią jest uniwersalność żmijki, które służą zarówno do wyładunku, jak i załadunku silosów czy magazynów płaskich. Dmuchawa nie sprawdza się z przypadku załadunku silosów płaskich.
Dmuchawa uszkadza ziarno w dużo większym stopniu i nie można stosować jej do transportu zbóż nasiennych.
Dmuchawa generuje kilkukrotnie większy hałas w porównaniu do cichej pracy żmijki do zboża, w której każdy element jest łożyskowany.
Żmijka do zboża nie powoduje zapylenia wokół silosu i stanowiska pracy, w którym jest umieszczona.
Załadunek za pomocą dmuchawy podejrzewany jest również o wabienie szkodników nasiennych.

Jaka długość żmijki do silosu?

Nasi doradcy do każdego silosu dobierają odpowiednią długość żmijki.

Z jakiej grubości blachy jest zrobiona żmijka do zboża?

Obudowa rura osłonowa o grubości 2mm dodatkowo wzmocnienia 4mm na początku i na końcu.
Ślimak wykonany jest ze wstęgi o grubości 4mm

Dodatkowe informacje

Każde gospodarstwo rolne powinno mieć w swoim wyposażeniu maszyny i urządzenia, dzięki którym zaoszczędzi czas przy wykonywaniu wszelkich prac gospodarczych. Przenośniki ślimakowe zwane inaczej żmijkami to niezawodne urządzenia, które mają szerokie zastosowanie w rolnictwie przy transporcie zboża. Wykorzystanie ich znacznie usprawnia pracę przy załadunku silosów oraz magazynów płaskich. Dzięki nim można sprawnie i szybko przenosić różne rodzaje ziaren i nasion zbóż, peletu oraz różnych materiałów sypkich. Przenośniki ślimakowe do zboża są niezastąpione do napełniania silosów i magazynów płaskich . Dzięki ich zastosowaniu transport zboża jest komfortowy i sprawny.

Najlepszy producent przenośników ślimakowych

Firma AGRO-INSTAL oferuje sprzedaż nowoczesnych maszyn i urządzeń do transportu i magazynowania płodów rolnych w formie sypkiej w tym podajniki ślimakowe serii SLM i SL, które są przenośnikami mobilnymi. Przy użyciu tych urządzeń transport zbóż i nasion może się dokonywać na wysokość aż 11 metrów. Przenośniki ślimakowe do zboża w wersji SLM to podajniki z wykorzystaniem silnika u dołu, zaś SL z napędem górnym. To urządzenia, które mają bardzo wiele zalet. Są mocne, bardzo wydajne, cicho i bezawaryjnie pracują, każdy segment jest łożyskowany i całkowicie ocynkowany. Cena podajników ślimakowych (żmijek do zboża) jest stosunkowo niska przy możliwościach tego urządzenia. Na rynku w branży rolniczej na pewno się wyróżniają doskonałą jakością. Wzmocniona rura osłonowa i wzmocniony ślimak grubości 4 mm oraz łożyska polimerowe to cechy, dzięki którym przenośniki ślimakowe są po prostu niezawodne w każdym gospodarstwie rolnym.

Żmijka do zboża dlaczego warto kupić nasze rozwiązanie?

Firma AGRO-INSTAL gwarantuje, że urządzenie nie wymaga dodatkowego wyposażenia, ponieważ każdy zestaw zawiera przenośnik, kosz zasypowy – w wariancie SL i SLM, pokrywę kosza – dla podajnika w wersji SLM, gdy silnik usytuowany jest na dole oraz podwozie z wciągarką linową. Dzięki modułowej budowie podajnika ślimakowego, można wymienić poszczególne elementy składowe i nie ma konieczności wymiany podzespołu, zaś dzięki łożyskowaniu każdego segmentu urządzenia znacznie zostaje wydłużona użytkowość spirali do transportu i rury osłonowej. Te nowoczesne rozwiązania zapewniają pracę, która zwiększa efektywność oraz wydajność. Żmijka naszej produkcji jest łatwa w użytkowaniu i przechowywaniu. Dzięki zastosowaniu 2 i 3 metrowych podzespołów można go bezpiecznie magazynować. Duże koła jezdne zapewniają doskonałą przyczepność do podłoża i gwarantują stabilność.

Przenośniki ślimakowe, zakupione w firmie AGRO-INSTAL to wysokiej jakości sprzęt rolniczy, w który na pewno warto zainwestować. Ich solidna i bezawaryjna konstrukcja, łatwość obsługi oraz niska cena w stosunku do jakości są niewątpliwie bardzo dużą zaletą i wyróżnieniem na rynku maszyn rolniczych. Żmijka do zboża powinna znaleźć się w każdym gospodarstwie rolnym, ponieważ jest to oszczędność czasu pracy, zwiększa efektywność i rentowność każdego przedsiębiorcy, działającego w branży rolniczej. Prowadzenie gospodarstwa staje się bardziej komfortowe.

© Agro-Instal. Wszelkie prawa zastrzeżone.